Karty kredytowe obsługiwane są przez kanał płatności PayPal.
Płatność za pomocą kart kredytowych można dokonać za pomocą kanału płatności PayPal. »

Ważne! - Przelewy poza systemem płatności na stronie.
Przypominamy wszystkim, którzy dokonują płatności poza systemem, bezpośrednio na konto firmowe (numer w zakładce "Kontakt"), iż należy w tytule przelewu podać nazwę pakietu oraz adres e-mail z rejestracji w serwisie. Proszę również o sygnał o wpłacie mailem na lem(at)astroelliott.pl. »

Fan-page serwisu AstroElliottSurfing na FB!!!
Na Facebooku działa fan-page serwisu AstroElliottSurfing. Zapraszam do polubienia:) »
Z ostatniej chwili

Subskrypcja

Z uwagi na to, że program Notowania 3 nie obsługuje już nowej daty, nie mam możliwości zasilania danymi RT programu z systemami. Z tego powodu od 01.01.2020r. usługa nie jest już oferowana.

Kalkulacja ceny pakietu miesiecznego dostępu do sygnałów systemów FW20 60 min od 15.03.12 2012-03-14 17:35

Zasady kalkulacji:

  1. Cena pakietu miesięcznego (30 dni) jest obliczana na podstawie miesięcznej średniej kroczącej teoretycznych wyników „Systemu 1” za ostatnie 3 miesiące. Pierwsza cena jest skalkulowana na podstawie teoretycznych wyników za okres: styczeń – marzec 2011. Następna kalkulacja będzie obliczana na podstawie teoretycznych wyników za okres: luty – kwiecień 2011, itd.

  2. Od teoretycznych wyników systemu odejmowane jest 40% na tzw. poślizg systemu. Czym jest poślizg, dlaczego występuje i jak sobie z nim radzić opisane jest w Opisie Systemu.

  3. Od tak wyliczonych wyników systemu naliczana jest prowizja w wysokości 25% wartości punktowej wyrażonej w złotych (mnożnik x 10 zł).
    Prowizja stanowi cenę pakietu miesięcznego (30 dni) i jest uaktualniana co miesiąc. Może więc się zmniejszać lub zwiększać, w zależności od skuteczności systemu.

  4. Prowizja jest naliczana zgodnie z minimalnymi ustawieniami systemu, który gra maksymalnie dwoma pozycjami z trendem i jedną przeciw zdefiniowanemu trendowi. Użytkownik nie jest zobligowany do gry takimi ustawieniami. Może je zwielokrotnić w zależności od zasobności swojego portfela inwestycyjnego. Musi jednak brać pod uwagę to, że zwielokrotnienie maksymalnej wielkości pozycji powoduje również zwielokrotnienie ewentualnego Draw Downu systemu. Szczegóły ustawień systemu i statystyki dla ustawień minimalnych można znaleźć w Opisie systemu.

  5. Szczegóły miesięcznej kalkulacji są dostępne w załączonym pliku na dole notki. Plik z kalkulacją


Omówienie miesiąca – luty 2012

 

Luty był miesiącem spadkowym, o malejącej zmienności w obrębie godziny. Kontrakty osiągnęły maksimum w siódmym dniu miesiąca (2418 pkt) i od tamtej pory zniżkowały w kierunku średniej EMA 240 (interwał 60 min), by pod koniec miesiąca przebić ją w dół. Dynamika spadków była nieduża i przedzielona była jedną większa korektą. Na początku i w połowie miesiąca rynek pozostawał w męczącym ruchu bocznym. W całym miesiącu (21 dni sesyjnych) boczne konsolidacje zajęły aż 11 dni, czyli ponad połowę handlu.

Miesiąc rozpoczął się na poziomie 2348 pkt, a zakończył się na poziomie 2311 pkt. Miesięczny spadek wyniósł więc 37 punktów.

Zmienność mierzona wskaźnikiem ATR(21) delikatnie zmniejszała się od poziomu 12 pkt do okolic 9 pod koniec miesiąca.
Poślizg w analizowanym okresie jedynie 2 razy przekroczył 3 pkt i w obu przypadkach było to na zamknięciu sesji w wyniku fixingu.
Od strony technicznej praca systemów była bezawaryjna.

Niestety luty należał do jednych z gorszych miesięcy w historii. Mino, że miesiąc udało się zamknąć niewielkimi zdobyczami punktowymi na poziomie brutto, to po odliczeniu kosztów prowizji, zyskowność była ujemna. Powód to konsolidacja przy szczytach na początku miesiąca, gdzie oba systemy zanotowały spore straty. Jak się później okazało konsolidacja miała charakter dystrybucyjny. Dodatkowo oba systemy zostały wystopowane na początku pierwszego znaczącego ruchu spadkowego. Druga połowa miesiąca była już nieco lepsza ale dobrego wyniku nie udało się wykręcić.

PS:

Marzec pod tym względem przyniósł pozytywną zmianę. Do 9 marca oba systemy mają na liczniku ponad 170 pkt. Wypada trzymać kciuki aby taka skuteczność utrzymała się do końca miesiąca.

Skuteczność na tle poprzednich miesięcy

 

System 1 uzyskał w lutym 48 pkt brutto (nie uwzględniając prowizji). Wynik kształtuje się wyraźnie poniżej średniej za 38 miesięcy, która obecnie wynosi 330 pkt. Średnia więc spadła o 8 pkt w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

Słaby wynik punktowy spowodował, że koszty transakcyjne wzrosły i stanowią obecnie 20,2%  wyniku. Dokładną kalkulację można znaleźć w pliku analitycznym dołączonym do raportu.

Szczegółowe wyniki wszystkich 38 miesięcy prezentuje tabela poniżej.

System 2 uzyskał w lutym 52 pkt brutto (bez prowizji). Jest to wynik znacznie poniżej średniej długookresowej, która za 38 miesięcy wynosi obecnie 241 pkt. Wynik z lutego obniżył średnią o 5 pkt.

Szczegółowe wyniki wszystkich 38 miesięcy prezentuje tabela poniżej.

 

Wycena abonamentu na kolejny okres (od 15 marca 2011)

Z kalkulacji ceny wypada listopad 2011, a wchodzi luty 2012. Cena abonamentu miesięcznego wyniesie 384 zł. Niewielki wzrost ceny wynika z tego, że wypadł z kalkulacji jeden z najgorszych miesięcy w historii – listopad 2011, w którym System 1 uzyskał 19 pkt.

Wynik kalkulacji znajduje się w pliku na końcu dokumentu.





Pliki:
Transakcje grudzień - luty 2012

< Wstecz